Coraz więcej firm korzysta z możliwości dania maszynom Prorunner mk5 drugiego życia. Jeśli dostosują lub rozszerzą one swoje linie produkcyjne lub pakujące, ten pionowy przenośnik od firmy Qimarox po lekkiej modyfikacji może zacząć pełnić nową funkcję. Dzięki modularnej konstrukcji z jedynie standardowymi komponentami, przenośnik Prorunner mk5 bez problemu wpasuje się w każdy układ.
Na rynku produktów konsumenckich panuje coraz większa nieprzewidywalność i niepewność. Jednocześnie rośnie liczba wprowadzanych produktów, a także liczba produktów w ofertach. W efekcie producenci produktów konsumenckich są coraz bardziej zmuszani do dostosowywania lub rozszerzania istniejących linii produkcyjnych i pakujących. Coraz większa liczba producentów korzysta z modularnej konstrukcji maszyny Prorunner mk5, pionowego przenośnika firmy Qimarox. Wprowadzając kilka modyfikacji, mogą oni z łatwością ponownie wykorzystać dostępne maszyny Prorunner w nowym układzie.
Przenośnik Prorunner mk5 posiada standardową, modularną konstrukcję, która w całości składa się ze standardowych komponentów. Dzięki temu konfiguracja tego pionowego systemu transportowego może zostać w krótkim czasie dostosowana, ponownie wykorzystując na przykład główne komponenty w napędzie. Możliwa jest regulacja wysokości podawania i odbioru poprzez umieszczenie części pomiędzy lub ich wyjęcie. Firma Qimarox posiada na stanie niezbędne komponenty, dzięki czemu klienci mogą liczyć na szybki czas reakcji.
Odbiór na wielu poziomach
Regulacja wysokości podawania i odbioru to nie jedyna dostępna możliwość. Firmy mogą również zmieniać kierunek podawania i odbierania. Odbiór po lewej stronie można również przesunąć na prawą stronę, a przy niewielkiej inwestycji do przodu. Rozbudowa w pionie? Ruchomy przenośnik umożliwia podawanie produktów na kilku poziomach. W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów transportu pionowego, takich jak przenośniki ślimakowe, w tym przypadku nie ma konieczności budowania zupełnie nowej maszyny Prorunner mk5.
Firma Qimarox dostrzega coraz więcej firm korzystających z możliwości dostosowania swoich maszyn Prorunner mk5. „Ponowne wykorzystanie komponentów takich jak systemy transportowe, prowadzi nie tylko do obniżenia kosztów, ale także wpisuje się w koncepcję firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i zamkniętego obiegu. Nawet jeśli ich ostatecznie używana linia pakowania została całkowicie spisana na straty, mogą one po prostu dać swoim maszynom Prorunner drugie życie. Dzięki stosunkowo prostemu mechanizmowi z niewielką liczbą zużywających się części i zastosowaniu standardowych części, w tym drugim życiu mogą one również zapewnić długą żywotność” – mówi Jaco Hooijer, kierownik operacyjny w firmie Qimarox.